Verleden, heden, toekomst (het oeuvre van Paul en Menno de Nooijer)
Een filmmiddag met Menno de Nooijer
Verleden, heden, toekomst
In samenwerking met filmmaker Menno de Nooijer presenteert Cinema Middelburg een speciale filmmiddag op zondag 14 juni om 14:30 uur in de Grote Zaal.
Op het programma staat een selectie uit het rijke en unieke oeuvre van Paul en Menno de Nooijer. Menno is aanwezig om de films in te leiden.
Het programma duurt ongeveer 50’
Het programma duurt ongeveer 50’ Titels als Tarting Over uit 1981 (Twee mannen aan een tafel met twee mokkataarten. Met dit ogenschijnlijk simpele gegeven weet De Nooijer de toeschouwer toch te verassen.) en How To Make a New York Cake uit 1976 (Het is altijd feest bij de familie De Nooijer thuis. Onschuldig vertier of een politieke film?) komen langs. En recenter werk uit 2021 zoals Bye Bye (saying goodbye to life is not easy).
Menno de Nooijer:
‘Na een samenwerking van meer dan 30 jaar met Paul en twee jaar met Sarai van de Boel is het tijd om de balans op te maken. Mijn leven is verre van ‘doorsnee’ verlopen, wat voor effect heeft dat?
Als natuurlijk ga ik door met het maken van kunst. De laatste zes maanden intensief samen met Sarai van de Boel. Dat resulteerde o.a. in een beeld in de openbare ruimte, een huilfontein, fotowerken, een wandtapijt-vertaling van een foto en de korte film FALLING UP. Samen werken we aan meerdere filmplannen en een voorstelling met projectie, zang, choreografie en live gitaarmuziek.
In het filmprogramma zullen korte films getoond worden van Paul en mij, de laatste film die het afscheid van Paul en Francoise aankondigt. Ook zal een deel van het nieuwe filmwerk getoond worden waarin Sarai en ik samengewerkt hebben. Sarai gooit filosofische vragen op die inspiratie en stof tot nadenken en reflectie oproepen.
Al met al zullen verschillende emoties de revue passeren.’