Gouden Palm Cannes filmfestival 2025 film "It Was Just an Accident" van Jafar Panahi op een zandlandschap met filmcrew, kleurrijke filmposter, kunstzinnig, filmevenement, optimales SEO beeld.

It Was Just an Accident

2 5 6 7
Tickets
Regisseur: Jafar Panahi
Cast: Vahid Mobasseri, Mariam Afshari, Ebrahim Azizi
Jaar: 2025
Ondertiteling: Nederlands
Speelduur: 106 minuten
Zaal: Grote Zaal

It Was Just an Accident is de nieuwe film van de Iraanse meester Jafar Panahi (Taxi Teheran). De film won eerder dit jaar de prestigieuze Gouden Palm op het Filmfestival van Cannes en werd, net als Panahi’s eerdere films, zonder toestemming van het Iraanse regime gemaakt. It Was Just an Accident is een thriller waarin wraak, humor en menselijkheid samen komen.
Vahid (Vahid Mobasseri) is aan het werk in de garage als er een klant binnenkomt die problemen heeft met z’n auto. Vahid schrikt als hij Eghbal denkt te herkennen, de officier die hem in de gevangenis heeft gemarteld. Hij ruikt wraak, maar tegelijkertijd nemen de twijfels toe. Samen met een aantal lotgenoten probeert hij wanhopig de waarheid boven tafel te krijgen. Het brengt ze van riskante tot ronduit absurde situaties. Hoe weten ze zeker dat ze de juiste man te pakken hebben?
Regisseur Jafar Panahi werd zelf tot een gevangenisstraf van zes jaar veroordeeld en kreeg een beroepsverbod opgelegd. Hij gebruikte onder meer zijn eigen ervaringen voor It Was Just an Accident, die hij na zijn vrijlating zonder toestemming van het Iraanse regime opnam. In het buitenland wordt zijn film unaniem enthousiast ontvangen. ‘Extraordinary. The work of a master’ Rolling Stone.