| Regisseur: | Luuk Bouwman |
| Jaar: | 2026 |
| Taal: | Nederlands |
| Ondertiteling: | Nederlands |
| Speelduur: | 110 minuten |
| Zaal: | Grote Zaal |
Storyline
Zes mensen die een psychose hebben meegemaakt nemen de kijker mee in hun ervaringen en stellen vragen over de werkelijkheid en het bewustzijn. Wie ben ik? Wat is echt? Hoe te leven in de gekte van de wereld? We volgen hen vóór de psychose, tijdens de intense behandeling en de lange weg terug naar herstel. Ontwapende en emotionele interviews worden afgewisseld met geënsceneerde beelden die een weerspiegeling vormen van hun ervaringen waarbij zij het gevoel hadden in een gemanipuleerde werkelijkheid te zitten, als in een film. De bijzondere vormgeving is geïnspireerd door scifi en horror films.
Documentairemaker Luuk Bouwman (De propagandist, Gerlach) is terug met een even indringend als inzichtelijk portret over psychoses. In The Desert of the Real neemt hij de kijker mee in de belevingswereld van zes mensen die hier doorheen gingen. De titel verwijst naar The Matrix, waarin tech-held Neo ontwaakt uit een gesimuleerde wereld en welkom wordt geheten in ‘The desert of the real’. De film beleefde zijn première op IDFA vorig jaar en groeide daar direct uit tot een van de grote publieksfavorieten.
Let op: Cinevillers mogen tot en met 21 juni als eerste kaartjes reserveren voor deze film vanwege de Cineville Previewdagen. Vanaf 22 juni opent de reguliere kaartverkoop.